0
0
Тиждень знижок до -20%!

Для боротьби зі снігопадом: найнеобхідніші речі в машині

Для боротьби зі снігопадом: найнеобхідніші речі в машині

Експлуатація автомобіля взимку передбачає не тільки заміну шин, а ще й покупку цілого списку речей "на всякого пожежника". Адже краще не сподіватися на комунальників, для яких ожеледиця та сніг завжди раптові та несподівані.
Цей матеріал присвячений тим речам, які бажано мати в машині для комфортної та безпечної зимової їзди.
Трос
Здавалося б, купив мотузку і все, хай валяється. Але зима – панночка примхлива. І якщо ви всерйоз ув'язните в снігу або «каші», що розкисла, далеко не кожен трос витримає навантаження.
Для легкових автомобілів ціни на троси коливаються в межах 50-200 гривень. Наша порада – не економити та купити на зиму надійний, міцний трос. По-перше, куди менша ймовірність, що він порветься, коли хтось вас тягтиме з пастки. По-друге, навіть якщо він не стане в нагоді взимку, він може виявитися дуже корисним влітку - коли раптово захочеться перевірити свою машину на прохідність, заїхавши на пляж.
Вибирайте трос із масивними гаками та допустимим навантаженням 4-5 тонн, не менше. Оптимальна довжина – 5-6 метрів. На зиму короткі краще не брати, так само як і розраховані на навантаження 2-3 тонни.
Лопата
Звичайно, якщо поряд є хтось на позашляховику або просто повнопривідному авто, краще одразу скористатися його послугами. Але закон підлості такий, що поруч може не виявитися жодної душі. У цьому випадку найвірнішою помічницею буде лопата. Це в будинку краще подружка подушка, а в машині лопата.
Якщо ви не хочете викинути гроші на вітер, не купуйте хисткі розкладні лопатки за 50 гривень. Нормальний інструмент навряд чи вдасться купити за ціною, нижчою за 100 грн. Складні лопати, які досить ефективні та не займають багато місця у багажнику, коштують у середньому 130-200 гривень. Є штикові, є для снігу (з телескопічною ручкою). В ідеалі мати обидва варіанти, але це недешево, та й багажник не гумовий. Тому вважаємо за доцільне все ж таки брати штикову – вона може стати у нагоді більше, та й у різних ситуаціях.
Траки (сенд-траки)
Далеко не всі автомобілісти насправді знають про цей простий, але геніальний винахід. Адже воно справді незамінне взимку! Ні, звичайно, можна скористатися дідівським методом - підкладати під колеса дощечки. Але 50-100 гривень не такі великі гроші.
Саме за стільки можна купити найпростіші двосторонні траки, які допоможуть виїхати з кучугури або просто піску. Багато місця вони не займають, але можуть зберегти час та нерви.
Є професійні сендтраки (або сандтреки, як їх теж називають), але вони дуже недешеві (2-6 тисяч гривень), та й для їхнього транспортування підійде навіть не кожен позашляховик. Вони громіздкі, хоч і складаються.
Каністра
Як багато хто пам'ятає, у 2012-му році на більшій частині України можна було спостерігати наслідки снігового апокаліпсису. Достатньо згадати, як у березні кияни ночували в машинах, бо не могли дістатися додому. Саме тоді багато хто задумався про «радянську» практику возити із собою каністру з паливом. Враховуючи нинішню ситуацію в країні, додаткова ємність для бензину/дизеля точно не буде зайвою.
Сьогодні є пластикові та металеві каністри об'ємом 5-20 літрів. Є вертикальні та горизонтальні. Ціни – від 50 до 600 гривень. При купівлі каністри ми б не рекомендували купувати пластикові ємності. По-перше, це не так вже й безпечно, як можуть вам розповісти. По-друге, на заправці вам можуть просто відмовити у затоці палива. Краще – метал. Об'єм не такий важливий – все залежить від обсягу багажника та витрати машини. Якщо, скажімо, у вас Матіз, ясна річ, що 20-літрова «бочка» вам ні до чого.
Ліхтар
Взагалі він має бути в кожній машині, незалежно від пори року. Адже в дорозі може статися всяке. Якщо у вас його досі немає – обов'язково купіть. Тим більше, що привід сьогодні «відмінний» - електрику то вмикають, то вимикають.
З цих міркувань краще купити динамо-ліхтар або переноску, що працює від акумулятора/12-вольтової розетки. Такі варіанти стануть у нагоді, якщо, наприклад, ви прокололи колесо вночі. Вартість – від 30 гривень.
Відмінним варіантом вважаємо портативні LED-світильники, що заряджаються від 220-вольтової розетки. Якщо регулярно стежити за рівнем зарядки, вони можуть бути незамінними як у випадку форс-мажору, так і при вилазці на природу тощо. Та й знову ж таки, у квартирі вимкнули електрику – забрав лампу з авто. Ті, що світять на 360 градусів – куди краще за свічки. Ціни – від 70 до 600 грн.
За 500-600 гривень можна підшукати цілі комплекти на всі випадки життя (включаючи лампу на сонячній батареї)
Проводи для прикурювання (пускові)
"Крокодили" так само необхідні взимку, як лопата. Особливо, якщо у вас вже неновий автомобіль чи просто на вулиці сильний мороз. Загалом дуже бажано виділити 100-300 гривень на «перестрахування».
Краще вибирати старт-кабель на 500А-600А довжиною близько 3 м. Також звертайте увагу, щоб були ізольовані металеві затискачі та рукоятка.

Для боротьби зі снігопадом: найнеобхідніші речі в машині

Коментарі