0.00 грн.
Зробити замовленняЗаміна масла у двигуні

Своєчасна заміна масла у двигуні – необхідна процедура для кожного автовласника, який хоче, щоб його машина була справною, а двигун працював довго.
Навіщо двигуну моторне масло? - Будь-який автовласник знає відповідь на це питання. Головне завдання та призначення моторного масла – це створення тонкої маслянистої плівки у місцях тертя деталей двигуна. При інтенсивній роботі навіть невеликі інтервали «сухого» тертя деталей можуть негативно вплинути на загальний стан двигуна, а значить і на функціонування вашого автомобіля. Отже, масло - це захист від тертя деталей двигуна, а, отже, від їхнього передчасного зносу.
Моторне масло ділиться на класи (за в'язкістю) та групи (за рівнем якості). Велике значення для роботи двигуна має правильний підбір олії за характеристиками в'язкості. В'язкість олії – це здатність зберігати властивості плинності за тих чи інших температур. Класифікація масел по в'язкості, по суті, дає користувачеві дані про діапазон температур, при якому масло зберігає свої корисні властивості. Така класифікація розроблена SAE (американським товариством автомобільних інженерів) та містить 11 класів: літні та зимові. До зимових класів олії відносяться олії, що містять у назві букву "w" (наприклад, 0w, 5w та ін). Існують також всесезонні олії, які мають подвійну назву, наприклад, SAE 10w-40.
Чим менше цифра перед літерою w, тим більше шансів на холодний пуск і меншу в'язкість масла взимку. Літні олії, навпаки, що більше цифра, то вище в'язкість за високих температур, отже, і надійність мастила двигуна. З всесезонних масел найчастіше рекомендується олія 5w-40.
Існує також і інша класифікація масел - API (американського інституту нафти), де характеристики олії позначаються дволітерним індексом. Перша літера: S – олія для бензинових двигунів, C – для дизельних двигунів. Друга літера: чим далі вона від початку алфавіту, тим більша надійність олії та її здатність протистояти навантаженням. Наприклад, SG, SJ, SM та ін.
Відома та європейська класифікація ACEA (позначення А2, А3, А4). Зверніть увагу на цифру – чим вона вища, тим вища якість олії.
Кожному типу машин призначено своє моторне масло. Зазвичай вид і необхідну кількість олії прописано в посібнику з експлуатації автомобіля. Для кожного конкретного автомобіля необхідно використовувати масло якості, необхідного виробником, або найкращого.
Наскільки часто необхідно проводити заміну олії?
Заміна масла входить у технічне обслуговування та частота такої процедури, в основному, залежить від величини пробігу та умов експлуатації автомобіля. Для Росії та країн Європи виробники найчастіше встановлюють різні величини пробігу, між якими необхідна заміна олії.
Існують також несприятливі умови, які можуть прискорити необхідність заміни олії. До таких відносяться, наприклад, їзда з підвищеними оборотами двигуна, часті розгони з використанням повної потужності двигуна, їзда на короткі відстані, коли двигун не встигає прогріватися. Також це можуть бути технічні несправності, наприклад, розгерметизація системи охолодження і попадання охолоджуючої рідини і т.п.
При заміні олії (за умови, що ви застосовуєте якісний продукт) немає необхідності користуватися препаратами, що промивають. Трапляється, що сильнодіючі засоби можуть відокремлювати забруднення шматками, які закупорюють масляні канали, що призводить до виходу двигуна з ладу.